Zapraszamy na spotkanie z cyklu Wstańmy z kanap według autorytetów

4 kwietnia 2018

W dniu 5 kwietnia br. o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie z cyklu "Wstańmy z kanap według autorytetów", którego gościem specjalnym będzie ks. Adam Boniecki. W spotkaniu wezmą również udział Jadwiga Konarzewska-Kracik i Stanisław Kracik.

 

czytaj więcej

Wpływ zmian technologicznych na pracowników sektora bankowego

25 marca 2018

Warszawski Instytut Bankowości wraz z Fundacją Krajowej Izby Rozliczeniowej na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, realizuje ogólnopolski program edukacyjny Bankowcy dla Edukacji poświęcony rozwojowi gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwu w ramach, którego prowadzony jest projekt „Otwarte usługi bankowe”.

czytaj więcej

Spotykanie z praktykiem w ramach modułu tematycznego „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

25 marca 2018

W dniu 17 marca b.r. dla studentów 2 sem. kierunku administracji studia II stopnia na zajęciach u dr P. Galińskiego – systemy zabezpieczeń społecznych zostało zorganizowane spotkanie z praktykiem, partnerem programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Wykład na temat: Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i życiu codziennym każdego człowieka  poprowadziła p. Alicja Strug, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji, ZUS oddział w Elblągu.

czytaj więcej

Seminarium naukowe Setna rocznica niepodległości Polski - problemy bezpieczeństwa Polski w XXI wieku

20 marca 2018

W dniu 16 marca 2018 r. w siedzibie uczelni odbyło się seminarium naukowe Setna rocznica niepodległości Polski - problemy bezpieczeństwa Polski w XXI wieku, którego celem głównym było zapoznanie się ze stanem badań nad aktualnymi problemami bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego Polski z uwzględnieniem zagrożeń zlokalizowanych w różnych obszarach geograficznych na świecie a także diagnoza problemów bezpieczeństwa w kontekście historycznym wynikającym z setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

Kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkania z praktykami"

26 lutego 2018

W dniu 24.02.2018 r. odbyło się kolejne już wydarzenie z cyklu "Spotkania z praktykami". Tym razem naszym gościem był mjr Jarosław Witek z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie. Na spotkaniu poznaliśmy specyfikę pracy funkcjonariusza służby więziennej, rzeczywistość za więziennym murem a także obejrzeliśmy filmy o tematyce penitencjarnej.

czytaj więcej

Prof. Cezary Obracht-Prondzyński laureatem Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2017!

23 lutego 2018

Z wilką radością informujemy, że prof. zw. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński - Prorektor ds. nauki i kształcenia, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu, wybitny socjolog, antropolog, historyk, znany z wielkiego oddania na rzecz popularyzacji kultury kaszubskiej i wiedzy o Kaszubach, został laureatem Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2017 w kategorii nauk humanistycznych i społecznych.

czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1032 33 następna »