Ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje Jana Pawła II dla współczesności

18 października 2007

29 marca 2007r. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna była współorganizatorem, wspólnie z Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu, i Wydziałem Zamiejscowym Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, cyklicznej konferencji naukowej pt. „Ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje Jana Pawła II dla współczesności”.Inspiracją do zorganizowania konferencji była pierwsza rocznica śmierci Papieża-Polaka. Członkiem Komitetu Naukowego był dr Henryk Horbaczewski, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych EUH-E.

czytaj więcej

Europa a Rosja... - Polska i jej wschodni sąsiedzi

17 października 2006

Organizatorem drugiej już z kolei konferencji poświęconej historycznym i współczesnym związkom Rosji z Europą była tym razem Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, której rektor, prof. dr hab. Zdzisław Dubiella, po krótkiej prezentacji głównego organizatora (drugim było mrągowskie Koło PTH), uroczyście otworzył obrady. Konferencja odbyła się 17.12.2006 r. w auli EUH-E.

czytaj więcej

Strategia i współpraca samorządów w regionie Bałtyku

22 października 2005
W dniu 20 października 2005 r. w EUH-E odbyła się II Międzynarodowa konferencja naukowa „Strategia i współpraca samorządów w regionie Bałtyku”
czytaj więcej

Gospodarka i Społeczeństwo w Europejskiej Perspektywie

22 kwietnia 2005
W dniu 22.04.2005 r. w Elblągu, w budynku uczelni przy ul. Lotniczej 2, pod patronatem Rektora Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, prof. dra Zdzisława Dubielli, odbyła się I Międzynarodowa Konferencja naukowa pod hasłem: „Gospodarka i Społeczeństwo w Europejskiej Perspektywie”.

                                                           

czytaj więcej

Tradycje akademickie Elbląga – dawniej i dziś

17 grudnia 2004
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zorganizowały w dniu 17 grudnia 2004 roku konferencję popularno-naukową na temat: "Tradycje akademickie Elbląga – dawniej i dziś" miejsce: sala konferencyjna Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „ŚWIATOWID” w Elblągu, pl. K. Jagiellończyka, czas trwania: 11.00 do 13.30

       

czytaj więcej

I Człowiek u progu trzeciego tysiąclecia: wyzwania i zagrożenia'

12 maja 2004

  I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA Z UDZIAŁEM GOŚCI ZAGRANICZNYCH na temat  "CZŁOWIEK U PROGU TRZECIEGO TYSIĄCLECIA: WYZWANIA I ZAGROŻENIA" - PERSPEKTYWA INTERDYSCYPLINARNA Organizator Konferencji: Wydział Pedagogiki Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

Konferencja organizowana pod patronatem: Prezydenta Miasta Elbląga i Rektora EUH-E. Elbląg 11-12 maja 2004

                            

czytaj więcej

Europa a Rosja (opinie, konflikty, współpraca)'

5 maja 2004

 

 Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna , Mrągowskie Koło Polskiego Towarzystwa Historycznego zorganizały 4 i 5 maja 2004 r. w hotelu „Mazuria” w Mrągowie Elbląsko-Mrągowską Ogólnopolską Konferencje Naukową na temat: „Europa a Rosja (opinie, konflikty, współpraca)”.

czytaj więcej

Specjalna strefa ekonomiczna Rosji Kaliningrad - nowy model, wyzwania i perspektywy'

9 kwietnia 2004

 Mędzynarodowy Uniwersytet w Moskwie, Filia w Kaliningradzie był organizatorem konferencji naukowej w Kaliningradzie na temat: specjalna strefa ekonomiczna Rosji Kaliningrad - nowy model, wyzwania i perspektywy w dniach 8-9 kwietnia 2004 r.

czytaj więcej

Sąsiedztwo nadbałtyckie (XVI – XX w.) Bałtyk-Elbląg-Gdańsk-Rosja'

4 grudnia 2003

 Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Instytut Kaszubski w Gdańsku byli organizatorami Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sąsiedztwo nadbałtyckie (XVI – XX w.) Bałtyk-Elbląg-Gdańsk-Rosja  w dniu 4 grudnia 2003 roku.  

czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna »