31 października 2017

Złoto dla chóru Cantata

W dniach 27-29 października w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere zorganizowany przez gdański chór Music Everywhere we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku, Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz Centrum Św. Jana w Gdańsku.


W niedzielę, 29 października, podczas ostatniego dnia festiwalu w zmaganiach konkursowych wziął udział chór Cantata pod batutą Marty Drózdy-Kulkowskiej, prezentując cztery utwory: „Ubi Caritas”, „Crucem Tuam”, „Psalm 69” oraz „Ocalić od zapomnienia”.

 

Swoim wykonaniem chór zachwycił jury i zdobył 91 punktów oraz złoty dyplom w kategorii chórów mieszanych. Dodatkowo za utwór „Ocalić od zapomnienia” z repertuaru Marka Grechuty w specjalnie dla chóru Cantata napisanej przez Andrzeja Borzyma Jr aranżacji, Cantata otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu współczesnego o charakterze rozrywkowym. I to jeszcze nie wszystko! Chór znalazł się w „wielkiej trójce”, która została zakwalifikowana do walki o Grand Prix Festiwalu. To ogromne wyróżnienie i wielka duma dla chórzystów. Ostatni weekend był z pewnością bardzo pracowity, ale i przyniósł wiele wrażeń i wzruszeń. „Cantatersi” wrócili do domu szczęśliwi i ze złotem w ręku!

 

Chór Cantata działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata, pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej w Elblągu.

 

Gratulujemy!

 

Żródło: portEl.pl