21 lutego 2018

Rektorzy tarnopolskich uniwersytetów w EUH-E

W dniu 20.02.2018 r. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu podpisała umowy o współpracy z trzema tarnopolskimi uniwersytetami, z Tarnopolskim Państwowym Uniwersytetem Medycznym , Tarnopolskim Narodowym Uniwersytetem Pedagogicznym i Narodowym Uniwersytetem Technicznym.

Głównymi elementami współpracy jest wymiana naukowa i międzynarodowa studentów oraz nauczycieli akademickich.  Taka wymiana będzie możliwa  w ramach oferowanych przez EUH-E kierunków studiów, tj. administracji, pedagogiki, zarządzania, bezpieczeństwa wewnętrznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii oraz ratownictwa medycznego. Dzisiejsza wizyta gości ukraińskich wniosła wiele nowych, ciekawych i wartych realizacji pomysłów dot. przyszłej współpracy - mówił Henryk Fall, Kanclerz EUH-E.

To, że przyjechało trzech rektorów, pokazuje rangę tej wizyty dla środowiska ukraińskiego – podkreśla prof. Cezary Obracht- Prondzyński, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia EUH-E.

Tarnopol jest jednym z wiodących ośrodków naukowych na Ukrainie, a tamtejsze uniwersytety są w ścisłej czołówce najlepszych uczelni w tym kraju.

Fotorelacja ze spotkania znajduje się tutaj.