20 kwietnia 2018

Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom kierunku pielęgniarstwo

W dniu 20.04.2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom kierunku pielęgniarstwo studiów I stopnia.

Podczas uroczystości odbyły się także tradycyjne ceremonie związane z wejściem w profesję pielęgniarską, tj. tzw. czepkowanie. Oznacza to otrzymanie symbolu zawodowego pielęgniarki - czepka pielęgniarskiego oraz złożenie przyrzeczenia i odśpiewanie hymnu pielęgniarek.

W wydarzeniu wydarzenie wzięli udział władze uczelni, władze wydziału oraz przedstawiciele elbląskiego środowiska pielęgniarskiego. Uroczystość uświetnił koncert chóru akademickiego Cantata, którego Uczelnia jest patronem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Program spotkania:

1. powitanie gościJ.M. Rektor, prof. dr Zdzisława Dubiella
  2. wystąpienie zaproszonych gości
  3. wykład prof. zw. dr hab. Jana Talara, Dziekana WNoZ EUH-E Pielęgniarstwo dziś i jutro
  4. wyróżnienia dla najlepszych absolwentów od Władz Uczelni oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego
  5. wręczenie dyplomów przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. zw. dr hab. Jana Talara
  6. ceremonia „czepkowania”
  7. przyrzeczenie pielęgniarskie