20 kwietnia 2018

Zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom kierunku pielęgniarstwo

Rektor  Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu prof. dr Zdzisław Dubiella i Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. zw. dr hab. Jan Talar zapraszają na uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom kierunku pielęgniarstwo studiów I stopnia. Wydarzenie odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2018 roku w auli 215 (I piętro)  o godzinie 17:00 w EUH-E przy ulicy Lotniczej 2.

Podczas uroczystości odbędą się także tradycyjne ceremonie związane z wejściem w profesję pielęgniarską, tj. tzw. czepkowanie. Oznacza to otrzymanie symbolu zawodowego pielęgniarki - czepka pielęgniarskiego oraz złożenie przyrzeczenia i odśpiewanie hymnu pielęgniarek.

Ten dzień to ważne wydarzenie w życiu społeczności akademickiej EUH-E, toteż wezmą w nim udział także Władze Uczelni, Władze Wydziału oraz przedstawiciele elbląskiego środowiska pielęgniarskiego. Uroczystość uświetni występ chóru akademickiego Cantata, którego Uczelnia jest patronem.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Program spotkania:

1. powitanie gościJ.M. Rektor, prof. dr Zdzisława Dubiella
  2. wystąpienie zaproszonych gości
  3. wykład prof. zw. dr hab. Jana Talara, Dziekana WNoZ EUH-E Pielęgniarstwo dziś i jutro
  4. wyróżnienia dla najlepszych absolwentów od Władz Uczelni oraz Polskiego Towarzystwa Pielegniarskiego
  5. wręczenie dyplomów przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. zw. dr hab. Jana Talara
  6. ceremonia „czepkowania”
  7. przyrzeczenie pielęgniarskie