21 grudnia 2018

Po raz kolejny studenci i pracownicy EUH-E pokazali, że wspólny cel jednoczy

Okres świąt  to czas wytchnienia i zadumy, to czas w którym każdy zasługuje na chwilę radości a uśmiech dziecka potrafi wtedy zdziałać cuda. To właśnie taka idea przyświecała członkom Parlamentu Studenckiego Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, kiedy podjęli decyzje, że chcą po raz kolejny wesprzeć dzieciaki z wybranych placówek na terenie Elbląga.

W pierwszej kolejności ogłoszona została Akcja Czekamy na Twojego „Misia”, polegająca na zbiórce uwielbianych przez dzieci pluszaków oraz gier i zabawek, które zostały przekazane dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Równocześnie studenci organizowali zbiórkę pieniędzy na zakup rzeczy niezbędnych do opieki nad dziećmi w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu.  Obydwie inicjatywy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród studentów ale również pracowników Uczelni, każdy miał szansę dołożyć swoją symboliczną „cegiełkę” do wspólnego celu. Udało się zebrać pokaźną gromadkę tytułowych „Misiów”, zabawek i gier ale także znaczącą kwotę pieniędzy. Podjęte inicjatywy pokazały, że środowisko Uczelni stanowi zgrany zespół wspaniale współpracujących ludzi, dla których pomaganie innym stanowi ważny element studenckiego życia.

Zwieńczeniem podjętych akcji charytatywnych było przekazanie zebranych darów podopiecznym Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnoprawnych Intelektualnie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu na ręce Pana dyrektora mgr Leszka Iwańczuka.

W imieniu Parlamentu Studenckiego dziękujemy wszystkim, którzy swoją hojnością przyczynili się do radości najmłodszych.