29 marca 2019

Dzięki wsparciu finansowemu Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej już w tym roku zostanie oficjalnie otwarte

Już dziś możemy obiecać, że w roku akademickim 2019/2020 zajęcia będą odbywać się w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

To będzie poligon doświadczalny dla przyszłych pielęgniarek, fizjoterapeutów  i ratowników medycznych. Studenci będą zdobywać praktyczne umiejętności i uczyć się pracy zespołowej. Obiekt będzie zawierał m.in. sale fizykoterapii i kinezyterapii, masażu i czynności manualnych, pracowni symulacji niskiej wierności, wysokiej wierności jak również sale opieki pielęgniarskiej. W zależności od specyfiki i kierunku nauczania, w salach dydaktycznych  znajdą się m.in.  symulatory  oddziału ratowniczego, symulatory niskiej i wysokiej wierności.

Dzięki nowoczesnemu Centrum, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu mieszcząca się przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu dołączy do najlepszych medycznych ośrodków akademickich w Polsce.

Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej

Wartość ogółem: 18 965 607,77

Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567.15