23 lipca 2019

Stu wyróżnionych z okazji setnej rocznicy

W dniu 19.07.2019r. w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna otrzymała wyróżnienie i podziękowanie za dotychczasową owocną współpracę, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Podczas gali odznaczono 10 policjantów i 2 pracowników cywilnych Medalami za Długoletnią Służbę oraz Odznakami Zasłużony Policjant. Mianowano także na wyższy stopień 88 funkcjonariuszy Policji. Akademię rozpoczęto prezentacją krótkiego filmu o pracy elbląskiej Policji. Głos zabrał insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, który podziękował policjantom i pracownikom policji za służbę oraz nakreślił rys historyczny powstania Policji Państwowej w 1919 roku. Mówił także o przyszłości i kierunkach w jakich zmierza nowoczesna Policja. W tym roku obchodzona jest bowiem setna rocznica powstania tej formacji.