Terapie sportowe, zajęciowe

i specjalne

jednolite studia magisterskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dzisiejszych czasach, gdzie życie toczy się w ciągłym biegu, a stres występuje na porządku dziennym ludzie starają się zachować jak najlepszą kondycję. Zwracają większą uwagę na swój wygląd i chcą jak najdłużej odwlekać oznaki starzenia się ciała. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie osoby wyspecjalizowane w pielęgnacji zdrowia i urody, masażu oraz poprawianiu tężyzny fizycznej. Świadomi klienci są w stanie płacić coraz więcej za poprawę swojego wyglądu.

 

Organizacja studiów

Specjalność na kierunku fizjoterapia. Zajęcia odbywają się w weekendy (sobota i niedziela) Ćwiczenia w świetnie wyposażonych pracowniach umiejętności. Dużo zajęć praktycznych bezpośrednio w placówkach rehabilitacyjnych i przy łóżku pacjenta, w podmiotach leczniczych nowoczesnych i świetnie wyposażonych.

 

Zakres

Student oprócz ogólnych przedmiotów z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, zapoznaje się z podstawami nauk medycznych (anatomia, fizjologia, patologia itd.), nauk o kulturze fizycznej (kinezjologia,
biomechanika), a następnie uzyskuje wiadomości i umiejętności z kinezyterapii, fizykoterapii, masażu, terapii manualnej, które wykorzystuje podczas szczegółowych kursów z fizjoterapii klinicznej w chorobach narządu ruchu i schorzeniach wewnętrznych. Dodatkowo podstawy logopedii, hipoterapii oraz innych form interwencji i terapii, a także przedmioty związane z aktywnością fizyczną.

 

Czas trwania

8 semestrów oraz praktyka końcowa.

 

 

Uprawnienia

Absolwent uzyskuje tytuł magistra. W celu umożliwienia uzyskania prawado wykonywania zawodu o zasięgu międzynarodowym, program kształcenia został dostosowany do wytycznych Światowej Konfederacji Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy).

 

 

 

Możliwe zatrudnienie w podmiotach leczniczych:

 

♦ szpitale,

♦ przychodnie rehabilitacyjne,

♦ domy pomocy społecznej,

♦ zakłady opieki długoterminowej,

♦ hospicja,

 

 

Inne:

 

ośrodki i kluby sportowe,

♦ ośrodki odnowy biologicznej, wellness, SPA,

♦ sanatoria,

♦ siłownie,

♦ ośrodki dla niepełnosprawnych,

♦ prywatna działalność w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji, masażu,

♦ zatrudnienie na stanowiskac dotyczące sportu, rekreacji w samorządach, stowarzyszeniach itd.

 

Absolwenci mają możliwość zatrudnienia  zarówno na stanowiskach fizjoterapeutów czy instruktorów, jak i administracyjnych.


PRZYDATNE INFORMACJE


WYBRANE AKTUALNOŚCI

PRZEGLĄDAJ WSZYSTKIE