Aktualności

Ekspert z Berlina na zajęciach on - line na WAiNS

21 listopada 2020 na zajęciach z zachowań organizacyjnych dla studentów V semestru zarządzania i administracji na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych gościem będzie Rafael Churawski - założyciel German Poland Bridge Group, organizacji działającej na terenie Polski i Niemiec, świadczącej usługi doradcze i szkoleniowe. Z GPBG EUH-E podpisała porozumienie o współpracy w październiku 2020 roku.

Tematem spotkania będą różnice kulturowe na linii Polska - Niemcy w prowadzeniu biznesu. Ekspert z Berlina powie studentom, co trzeba wiedzieć, rozpoczynając działalność gospodarczą w Niemczech, na co się przygotować, by zrozumieć zachowania biznesowe Niemców i „oswoić” ich kulturę biznesu.

Rafael Churawski

Specjalizacje:
Ekspert w zakresie rynku niemieckiego specjalizujący się w polskim i niemieckim prawie cywilnym i gospodarczym, w tym: internacjonalizacji, prawie bilansowym i prawie spółek. Pasjonuje się międzynarodowymi zagadnieniami biznesowymi i prawnymi.
Diplom Jurist Freie Universität w Berlinie, LL.M. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i prawniczych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Doświadczenie:
Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego i gospodarczego na rynku polskim i niemieckim, które zdobywał pełniąc role m.in.:
      • Head of Polish Desk & Consulting w polsko-niemieckiej kancelarii gospodarczej Goldenstein & Partner w Poczdamie;
      • Wieloletniego współpracownika spółki biegłych rewidentów gospodarczych RöverBrönnerSusat w Berlinie.
Doświadczenie w handlu międzynarodowym zdobywał pełniąc funkcje menedżerskie w działach sprzedaży zagranicznych firm na terenie Niemiec. Przez lata poznał od praktycznej strony różne wyzwania biznesowe, z którymi spotykają się klienci GPB-Group — od pozyskiwania partnerów biznesowych po organizację procesów logistycznych.

W GPB Group Rafael odpowiada za:
Bezpośrednie wsparcie polskich inwestorów wchodzących na niemiecki rynek, a jego celem jest ułatwienie kontaktów biznesowych i zacieśnienie współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami współpracując jako: wykładowca Humboldt Universität zu Berlin, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu w Białymstoku i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu , a od tego roku także współpracuje także z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną.

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

  • dummy55 239 38 02

  • dummy512 543 463

  • dummy rektorat@euh-e.edu.pl

© Copyright EUH-E 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.