Pielęgniarstwo

ogłoszenia dla studentów

Webinar pt. „Terapia przeciwbólowa – znaczenie leków NLPZ"

W imieniu Fundacji Akademia Aesculap serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar, pt. „Terapia przeciwbólowa – znaczenie leków NLPZ", który odbędzie się dnia 27.11.2020 o godz.18:00. 

 
HARMONOGRAM
 
1.      Farmakoterapia bólu – Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne – dr hab. n. med. Jarosław Woroń
2.      Rodzaje zabiegów operacyjnych – pozycja NLPZ – prof. dr hab. n. med. Jerzy Wordliczek
3.      Wybrane kategorie pacjentów – dr n. med. Renata Zajączkowska      
 
PREZENTER
 

 

Pan dr hab. n. med. Jarosław Woroń

 

Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Collegium Medicum UJ, Klinika Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej. Jest specjalistą farmakologii klinicznej, od 1999 roku zajmuje się problemami bezpieczeństwa farmakoterapii, interakcjami leków w praktyce klinicznej, monitorowaniem niepożądanych działań leków oraz problemami związanymi z farmakoterapii bólu. W Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zajmuje się problemem bezpieczeństwa pacjenta podczas stosowania leczenia farmakologicznego, jest wizytatorem szpitali i oddziałów szpitalnych starających się o akredytację. Autor i współautor ponad 500 prac i doniesień zjazdowych, współautorem 17 książek oraz 3 podręczników akademickich.
 

 

Pan prof. dr hab. n. med. Jerzy Wordliczek

 

Kierownik Kliniki Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Kierownik Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Autor ponad 300 artykułów i rozdziałów w podręcznikach, oraz redaktor 9 podręczników i 5 monograficznych zeszytów czasopism poświęconych problematyce bólu i jego leczenia. Jest także redaktorem 5 polskich edycji (tłumaczeń) zagranicznych podręczników. Od roku 2012 pełni funkcję Pełnomocnika Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. klinicznych w Collegium Medicum.
 

 

Pani dr n. med. Renata Zajączkowska

 

Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, od 2014 roku także w Poradni leczenia Bólu tego Szpitala. Jest koordynatorem Pododdziału Nadzoru Pooperacyjnego Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Nr 1 Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2006 roku obroniła z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe w Europejskiej Szkole Anestezjologii (FEEA). Jest absolwentką studiów podyplomowych: „Medycyna bólu" oraz „Teoria i praktyka klinicznego stosowania mechanicznej wentylacji płuc"

 

 
* Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami Fundacji Akademia Aesculap, zaznacz w formularzu rejestracji zgodę: „Chcę otrzymywać na bieżąco najnowsze newslettery oraz zaproszenia na inne wydarzenia od Akademii Aesculap na podany wyżej adres e-mail"
 
REJESTRACJA

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

  • dummy55 239 38 02

  • dummy512 543 463

  • dummy rektorat@euh-e.edu.pl

© Copyright EUH-E 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.